Co robimy

Założenie własnego biznesu czy wejście w posiadanie istniejącego już interesu to ważne wydarzenie w życiu każdego przedsiębiorcy - towarzyszy mu ekscytacja i wiara w powodzenie przedsięwzięcia.

Codzienność potrafi jednak przynieść wiele niespodzianek – i to nie tylko tych przyjemnych, jak skutecznie pozyskane środki na inwestycje, zakup kolejnego przedsiębiorstwa czy korzystna sprzedaż patentu lub wybudowanego biznesu.

Często z finansami przedsiębiorstwa związane są jednak kłopoty – nadmierne inwestycje, zbyt wysokie kredyty wzięte na rozruch inwestycji, utrata płynności finansowej i związane z tym zagrożenie upadłością a czasem także potrzeba sprzedaży firmy.

 

Każda firma – niezależnie od tego jak mała bądź jak duża – potrzebuje jasnej i klarownej wizji swojego rozwoju. Na każdym etapie trwania przedsiębiorstwa podejmowane są liczne decyzje – od najdrobniejszych, do tych strategicznych prowadzących do sukcesu. Ich efektywne podejmowanie wymaga wglądu w stan biznesu, zgodności z założeniami strategicznymi oraz sytuacją makro- i mikroekonomiczną w szybko zmieniających się warunkach rynkowych. Najtrudniejsze decyzje podejmowane są jednak w sytuacji zwrotnej dla funkcjonowania przedsiębiorstwa.

 

Naszym zadaniem jest przygotowanie skrojonej dokładnie na miarę waszych potrzeb analizy przedsiębiorstwa – niezależnie od jego wielkości – tak, by spokojnie można było budować jej strategię w oparciu o twarde dane i wgląd w rzeczywistą sytuację.

 

Specjalizujemy się w wycenach i planach finansowych dla start-up’ów pozwalających nie tylko na przygotowanie się do działalności od strony koncepcyjnej, ale także od strony finansowej i inwestycyjnej. Dzięki takiej analizie przedsiębiorca będzie w stanie skutecznie zarządzać portfelem finansowym młodego biznesu skupiając się na jego innowacyjności.

 

Dla dojrzałych firm przygotujemy wszelkie analizy, biznes plany, studia wykonalności związane z planowanymi inwestycjami, fuzją lub restrukturyzacją. Wraz ze specjalistami i rzeczoznawcami majątkowymi wycenimy Państwa przedsiębiorstwo, w tym także w zakresie wartości niematerialnych i prawnych.

 

 

Iwona Szolno

Klinika Nowych Technologii Energetyki Środowiskowej Sp. z o.o.

Copyright © 2015 - 2018